2021-06-15, antradienis, 22:19.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 04:52, leidžiasi 22:10, dienos ilgumas 17:18.

„Sodžiaus“ diena Nemakščiuose

2018-10-14, paskelbė Lina Andrulienė
„Sodžiaus“ diena Nemakščiuose

Menas – tai žmonijos dvasinės patirties įamžinimas kūriniuose, kurie atskleidžia jos sielos gelmes. Be meno žmogus tiesiog sunyktų dvasiškai, nebegalėtų išreikšti  ir parodyti žmonijai supančio pasaulio grožio, be meno nebūtų įmanomas joks pasaulis.

                   

Spalio 5 d. Nemakščiuose vyko Raseinių tautodailininkų bendrijos „Sodžius“ susitikimas - paroda su Nemakščių seniūnijos auksarankėmis. Nemakščių moterys eksponavo ir pristatė savo kūrybos darbelius: Gražina Kasputienė supažindino su vilnos vėlimo ir žvakių liejimo metodais, Elena Mėlinienė ir Vaida Žyvatkauskaitė - siuvinėjimo kryželiu paslaptimis. Turima patirtimi apie šiltų ,,pančekikių“ mezgimą ir sojų vaško žvakučių liejimą noriai dalijosi Staselė Kedavičienė. Visus susitikimo dalyvius sužavėjo Irenos Pielikienės ir Janinos Deveikienės įspūdingų raštų mezginiai, Irenos Kliknienės - karpiniai, Aldonos Onos Rimgailienės - tapyti paveikslai. Įspūdingai parodoje puikavosi Reginos Pratašienės ir Pašešuvio kaimo bendruomenės vaikų dienos užimtumo centro ,,Šešuvėlė“ lankytojų dirbiniai.

 

Tautodailininkų bendrijos „Sodžius“ įkūrėja ir pirmininkė Nijolė Rimkienė pasakojo apie bendrijos veiklą, savo patrauklų karpinių pasaulį, kurių susitikimo dalyviai galėjo pamatyti parodoje. Bendrija „Sodžius“ vienija medžio dirbinių, grafikos, fotografijos, tapybos, odos, paprotinių menų meistrus, kurių nemažas būrelis atvyko į susitikimą su nemakštiškiais. Tautodailininkė Elvyra Vaštakienė yra tapytoja, Gendrūta Kauneckienė - tekstilininkė, Inija Ambrozaitienė - pynėja iš šiaudelių, riešinių mezgėja, kiaušinių vašku margintoja, Alfyra Ona Bielskienė - tekstilininkė. Visos viešnios kalbėjo apie pomėgius, pasakojo apie savo kūrybą bei už ją gautus įvertinimus.

 

Antrojoje susitikimo dalyje aplankėme Aštuonračio muziejų, senosios bažnyčios vietoje pastatytą religinį paminklą - Lurdo grotą.

 

Džiaugiamės ir didžiuojamės Nemakščių seniūnijoje gyvenančiais ir kuriančiais žmonėmis. Nuoširdžiai dėkojame Raseinių tautodailininkų bendrijos „Sodžius“ tautodailininkėms, įkūrėjai ir pirmininkei Nijolė Rimkienė už šiltą bendrystės popietę Nemakščiuose.

Raseinių rajono kultūros centro Nemakščiuose

kultūrinių renginių organizatorė

Lina Andrulienė

Contact formŠios dienos vardadieniai