2021-04-19, pirmadienis, 22:44.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 06:17, leidžiasi 20:42, dienos ilgumas 14:25.

Nepamirštama išvyka

Nepamirštama išvyka

Vykdydami Raseinių rajono savivaldybės Kaimo plėtros programos projektą „Nemakščių bendruomenės santalkos narių bendruomeniškumo skatinimas“ rugsėjo 22 d. vykome į Pakruojo rajoną. Nors žinojome, kur vykstame, bet kad kelionė bus tokia įdomi, tikrai nesitikėjome.

 

Kadangi mūsų projekto ir kelionės vienas uždavinių buvo suorganizuoti Nemakščių bendruomenės narių gerosios patirties įgijimo rašant projektus, organizuojant bendruomenės veiklas išvyką į Pakruojo rajono Sigutėnų kaimo bendruomenę, todėl ten pirmiausiai ir lankėmės. Bendruomenės atstovai šiltai priėmė, pasidalijo savo patirtimi, pakvietė artimiau pabendrauti. Su nekantrumu laukėme antros išvykos dalies - apsilankyti Pakruojo dvare ir dalyvauti edukacinėje programoje. Visus nustebino didžiulė ir gražiai sutvarkyta dvaro aplinka. Pasklidę po dvaro teritoriją domėjomės įvairiomis ekspozicijomis, kurios suteikė labai daug informacijos apie šio dvaro istoriją. Labiausiai visus patraukė programa. Buvo malonu stebėti elegantišką baronų porą ir jų dukrą, klausytis tijūno įsakymų ir tapti liudininkais kitų įvykių: baronų dukters pagrobimo, susitikimų su Tadu Blinda. Kartu su baronais stebėjom žirgų lenktynes, klausėmės kamerinio orkestro atliekamos nuostabios muzikos, deklamuojamų barono ir baronienės eilių. O viską vainikavo baronaitės ir plėšiko vestuvės, kuriose visi buvome svečiais. Turėdami laiko domėjomės senaisiais amatais, vaišinomės vaikų iškepta duonele, lankėmės bausmių rūsyje. Be abejo, skrybėlėmis nepamiršome pasipuošti ne tik moterys, bet ir vyrai, o kai kurios moterys apsivilko damų suknias.

 

Tai buvo nepaprasta kelionė. Grįždami visi dalijomės įspūdžiais, džiaugėmės, kad taip prasmingai praleidom dieną, kad pabendravom ne tik su savo su kaimynais, bet ir su kitais bendruomenės nariais. Už tai esame dėkingi bendruomenės pirmininkui Vaclovui Šimaičiui, valdybos narei Astai Urbonienei bei mūsų aktyvistei Reginai Pratašienei.

 

Elena Vaitkuvienė,

valdybos narė

Contact formŠios dienos vardadieniai