2020-07-07, antradienis, 09:27.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 05:04, leidžiasi 22:07, dienos ilgumas 17:3.

Nepakliūkite į sukčių pinkles!

Nepakliūkite į sukčių pinkles!

Telefoniniai sukčiai vėl atakuoja Raseinių rajono gyventojus!

 

Atkreipiame dėmesį, jog ryškėja tam tikros schemos – paskambinęs asmuo teigia, kad policijos pareigūnai sulaikė žmogų, pas kurį rasti asmens, kuriam skambinama dokumentai, banko duomenys. Tada paprašoma patikslinti informaciją, bandoma sužinoti sumą, kurią gali turėti asmuo, kuriam skambinama. Vėliau „sujungiama“ su banko, kuriame, kaip įvardija pašnekovas, laikomi turimi pinigai, padaliniu ir toliau bandoma išgauti elektroninės bankininkystės duomenis.

 

Paskambinę nepažįstamiems asmenims (dažniausiai vyresnio amžiaus) ir, prisistatę jų artimais giminaičiais, policijos pareigūnais ar gydytoju, sukčiai klaidina žmones pranešimais apie tai, kad jiems artimi asmenys yra sužaloję mažametį, kurio gydymui būtina perduoti nurodytas pinigų sumas. Skambinančiojo bendrai, prisistatę sužaloto vaiko artimais giminaičiais, atvykę į „nusižiūrėtos aukos“ namus paima pinigus.

 

Į laidinį telefoną gyventojui paskambinęs sukčius prisistato policijos pareigūnu ir pasako, kad jam išmokėta pensija ar jis parduotuvėje atsiskaitė padirbtomis kupiūromis. Atvykę pareigūnai patikrins namuose turimus pinigus.

 

Raseinių policijos pareigūnai ragina gyventojus būti budresniais, nepasitikėti telefonu skambinančiais nepažįstamais asmenimis, prisistatančiais policijos pareigūnais, gydytojais, ar kitų institucijų atstovais, prašančiais pinigų, elektroninės bankininkystės prisijungimo ar kitų duomenų.

 

Būkite apdairūs ir, sulaukę nepažįstamų asmenų skambučių, neskubėkite pildyti jų prašymų. Policijos, kitų tarnybų pareigūnai, medicinos įstaigų, banko ar kiti darbuotojai paskambinę telefonu, niekada neprašo perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų bankinių operacijų.

 

Neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, neatiduokite jiems savo santaupų. Kilus įtarimui, jog susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

 

Nepamirškite apie gresiantį pavojų įspėti savo artimuosius, kaimynus ar draugus - ypač vyresnio amžiaus.

 

Būkite budrūs ir atsargūs – būsite saugūs!

 

Giedrė Deveikienė

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Raseinių rajono policijos komisariato

Veiklos skyriaus tyrėja (bendruomenės pareigūnė)

Contact formŠios dienos vardadieniai