2020-07-14, antradienis, 11:44.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 05:13, leidžiasi 22:00, dienos ilgumas 16:47.

Gyvenamosios vietos deklaravimo naujovės

Gyvenamosios vietos deklaravimo naujovės

Nuo šiol gyvenamąją vietą savivaldybėje, nenurodant tikslaus adreso, turės teisę deklaruoti tik benamiai, o būsto savininkai galės leisti kitiems asmenims gyvenamąją vietą deklaruoti laikinai.

 

Pagal nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojusias Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pataisas numatyta, jog į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą ribotam terminui, ilgiausiai 6 mėnesių laikotarpiui, gali būti įtraukiami tik benamiai, gyvenantys laikinojo apgyvendinimo įstaigose ar viešose vietose, taip pat asmenys, palikę vaikų globos namus ar šeimyną, atliekantys bausmę pataisos įstaigose ar laikomi tardymo izoliatoriuose bei tie, kurie teismo sprendimu gydomi specializuotuose psichikos sveikatos įstaigose. Asmenys, kurie iki šio įstatymo įsigaliojimo buvo įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą pagal savivaldybę, kurios teritorijoje gyvena, privalo per 6 šių metų mėnesius, jeigu atitinka anksčiau išvardytas sąlygas, atvykti į seniūniją ir iš naujo pateikti prašymus įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą arba deklaruoti savo gyvenamąją vietą. Nepateikus prašymų, nuo liepos 1 d. tokie asmenys taps gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje nedeklaravusiais asmenimis.

 

2016 m. sausio 1 d. duomenimis į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Nemakščių seniūnijoje yra įtraukti 75 asmenys.

 

Deklaruojant gyvenamąją vietą kitiems asmenims priklausančiame, pavyzdžiui, nuomojame būste, būtina pateikti jo savininkų sutikimą. Naujovė būsto savininkams: nuo šiol jie gali nurodyti datą, iki kurios leidžia gyventi bei deklaruoti gyvenamąją vietą nurodytame name ar bute nuomininkams ar įnamiams. Suėjus nustatytam terminui, laikinų gyventojų gyvenamosios vietos duomenys Gyventojų registre bus panaikinami automatiškai. Savininkui nereikės teikti prašymų panaikinti duomenis.

 

Asmenys, kurie iki šio įstatymo įsigaliojimo deklaruodami savo gyvenamąją vietą nebuvo nurodę visų gyvenamosios vietos adresą sudarančių duomenų (buvo nurodyta tik gyvenamoji vietovė, pvz., tik Nemakščių miestelis arba kaimo pavadinimas, be gatvės ir/ar namo numerio) privalo šiemet per 6 mėnesius kreiptis į seniūniją dėl deklaruotos gyvenamosios vietos adreso pakeitimo (tikslinimo).

 

2016 m. sausio 1 d. duomenimis gyvenamosios vietos adresą patikslinti turi apie 780 Nemakščių seniūnijos gyventojų.

 

Keletas priminimų gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais:

 

  • Elektroniniu būdu deklaracijas pateikti ar užsakyti pažymas gali asmenys, kurie savo tapatybę gali patvirtinti elektroniniu parašu ar kitais portale „Elektroniniai valdžios vartai“ nurodytais būdais.

 

  • Deklaraciją nepilnamečio vardu pildo vienas iš tėvų, įtėvių, globėjų (rūpintojų). Asmuo, deklaruojantis išvykimą iš Lietuvos Respublikos ir turintis nepilnamečių vaikų, kurių išvykimo nedeklaruoja, deklaracijos laukelyje „Pastabos“ nurodo asmens, su kuriuo lieka gyventi jo nepilnamečiai vaikai, duomenis – vardą, pavardę, gimimo metus, giminystės ryšį, adresą.

 

  • Mažiausias naudingas būsto plotas asmeniui, būste deklaravusiam gyvenamąją vietą, turi būti ne mažesnis kaip 5 kvadratiniai metrai. Jei plotas yra nepakankamas, deklaracija nepriimama. Jei nepilnamečio deklaraciją teikia vienas iš tėvų savo gyvenamosios vietos adresu, naudingo patalpos ploto reikalavimas netaikomas.

 

  • Jeigu būsto savininkai yra keli, deklaruojant asmenį, kuris nėra gyvenamosios patalpos savininkas, reikalingas visų bendraturčių sutikimas.

 

  • Pažyma apie mirusio asmens paskutinę deklaruotą gyvenamąją vietą gali būti išduota asmeniui, seniūnijai pateikusiam mirties liudijimą per tris mėnesius nuo mirties datos. Pasibaigus nurodytam terminui, tokias pažymas galima užsakyti Registrų centre.

 

Gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais kreiptis tel. 8 428 48 377 arba atvykus į seniūniją.

Contact formŠios dienos vardadieniai